Naše akce

ZÁVĚREČNÉ KOLO OKRESNÍ LIGY

DOLNÍ CEREKEV 17. 9. 2022

Je dobojováno a vybojováno

Minulou sobotu 17. 9. 2022 se konal poslední závod v rámci Okresní ligy mladých hasičů v požárním útoku v Dolní Cerekvi.

I přes nepřízeň počasí se jednalo o zážitek pro všechny, mladší žáci i přes technické problémy (prasklá půlspojka na rozdělovači) vybojovali 9. místo a celkově si udrželi krásné 5. místo ze 17ti týmů. Bylo to vůbec poprvé, co Loucké děti absolvovaly celou ligu. Mezi zúčastněnými družstvy si vedly skvěle. Předvedly perfektní týmovou spolupráci a koordinaci jednotlivých úkonů.

Starším žákům se v sobotu povedl jejich nejlepší závod, při pátých závodech v letošním roce dosáhli na krásné 5. místo v závodě. Na proudech jsme ocenili pomoc SDH Kamenice a z SDH Panská Lhota. Celkově naši starší žáci skončili na pěkném 10. místě.

Všem dětem moc gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci SDH Luka nad Jihlavou a těšíme se na zimní závody, na které již opět pilně trénujeme.

OKRESNÍ LIGA MLADÝCH HASIČŮ SEDLEJOV 3. 9. A PANSKÁ LHOTA 4. 9. 2022

Letošní ročník okresní ligy mladých hasičů se blíží k závěru, tento víkend se konaly dva závody. V sobotu v Sedlejově si mladší žáci vybojovali 7. místo a starší 9. místo. V neděli v Panské Lhotě soutěžilo pouze družstvo mladších a umístilo se v rámci okresu Jihlava na krásném 5. místě. Za dva týdny v Dolní Cerekvi se koná poslední kolo.

OKRESNÍ LIGA MLADÝCH HASIČŮ BÍTOVČICE 27. 8. 2022

Okresní liga mladých hasičů opět pokračuje a naši závodníci pokračují ve skvělých výkonech. Mladší žáci se umístili na 4. místě a starší na 8. místě. Děkujeme SDH Panská Lhota za vypůjčení košaře.

BRTNICKÉ ŠEDESÁTKY 13. 8. 2022

Sobota 13.8. se zapsala celému týmu mladých louckých hasičů do paměti. Zúčastnili jsme se soutěže jednotlivců v Brtnici. Jednalo se o soutěž v běhu na 60 m s překážkami. A soutěž dopadla na výbornou . Z našich 10 zúčastněných dětí 5 stálo na stupních vítězů!!! Konkrétně v kategorii nejmladších zvítězil Adam Kovář, na třetím místě se umístil Jan Mokrejš. V kategorii mladších si zlato odvezl Jakub Kovář. V kategorii mladších dívek se na krásném druhém místě umístila Klaudie Eliášová a na třetím místě Kateřina Beranová. Ale soutěž nebyla jen o stupních vítězů, i ostatní děti dokázaly, že naše prázdninová příprava a pravidelné tréninky přináší "ovoce". Vojtěch Souček, Apolena Lálová, Šárka Rychlá, Simona Kovářová a Daniel Cemper předvedli rovněž krásné výkony. Všechny děti měly oba platné pokusy, správnou techniku zvládají, budeme už pilovat jen rychlost. Děkujeme SDH Brtnice za skvěle zorganizovanou akci, rodičům za podporu a nejvíc dětem!

NOČNÍ SOUTĚŽ KNĚŽICE 24. 6. 2022

Rozloučení se soutěžemi před prázdninami se pro naše mladé hasiče konalo v pátek 24.6.2022 v Kněžicích na noční soutěži. Naši mladí hasiči si poprvé vyzkoušeli požární útok ve večerních hodinách, mladší závodili ještě za světla a odvezli si krásné 5. místo ze 14 družstev. Mezi kategoriemi mladších a starších proběhla soutěž realizačních týmů, kam se naši dospěláci (vedoucí, rodiče a členové SDH) přihlásili a dokázali dětem, že jsou pro každou zábavu). Děti ve starší kategorii závodily za úplné tmy (kolem 22:00) a vybojovaly 10. místo ze 12 družstev. Od setmění se nad Knežice přihnala obrovská bouřka, takže závod se stal zážitkem nejen kvůli noci, ale i díky bouřce.Přejeme Všem krásné prázdniny.

JARNÍ ČÁST SEZÓNY JE ZA NÁMI

První část letošní sezóny Okresní ligy mladých hasičů v požárním útoku je za námi. Moc děkujeme všem našim dětem za vzornou reprezentaci našeho sboru. Všechny požární útoky děti dokončily, za to jim také moc děkujeme, protože ne vždy se vše podaří, ale nevzdávat se je základním kamenem úspěchu. Při posledních závodech ve Staré Říši se družstvo mladších umístilo v rámci okresu Jihlava na 6. místě a družstvo starších na 12. místě. V jarní části ligy se družstvo mladších zúčastnilo pěti ze šesti závodů a v průběžném pořadí je na krásném 6. místě ze 16 družstev. Družstvo starších se zúčastnilo zatím pouze dvou závodů, přesto jsou v průběžném pořadí na 13. místě. Věříme, že pokud v létě nebudeme zahálet, tak se posuneme ještě výše. Ještě jednou jim děkujeme.

OKRESNÍ KOLO HRY PLAMEN - MEZIŘÍČKO 21. - 22. 5. 2022

Od soboty 21.5. do neděle 22.5. se v Meziříčku na táborové základně konalo okresní kolo celostátní hry Plamen. Hned první disciplína (štafety požárních dvojic) nám přinesla velké komplikace, na posledním úseku měl pád jeden z našich nejzkušenějších závodníků a poranil si kotník. Ve štafetách 4 x 60 se děti semkly (během přestávky došlo k přeskládání jednotlivých úseků) a bez chyby tyto štafety zvládly. V neděli nás čekala poslední disciplína - požární útok. První pokus se opět nezdařil nejlépe, u druhého to již vše vyšlo. Po součtu z podzimního závodu požárnické všestrannosti (braňák) se naši mladí hasiči umístili na 9. místě. Pro někoho tento výsledek byl zklamáním, ale po komplikacích, které děti během závodů potkaly, se jedná o krásné umístění a příslib do budoucna. Svým chováním a přístupem si děti vysloužily pochvalu od velitele jednotky Lubomíra Nováka za reprezentaci celého našeho Sboru dobrovolných hasičů.
Dále se nám opět podařilo získat dotaci z Národní sportovní agentury (výzva Můj klub 2022) na podporu činnosti mládeže. Proto můžeme investovat získané prostředky do dalšího vybavení pro děti a mládež. Všem velmi děkujeme za podporu.

OKRESNÍ LIGA MLADÝCH HASIČŮ KAMENICE 7 . 5. 2022

V sobotu 7. května jsme se vydali do nedaleké Kamenice na závod v požárním útoku, který je zařazen do Okresní ligy mladých hasičů. Na první závod vyjelo jedno družstvo mladších. První pokus se moc nepovedl (čas 25 s), ale zato druhý pokus vyšel velmi dobře a s časem 19,84 s se družstvo umístilo na krásném 3. místě. Pro děti to byl první závod ligy a rovnou se dostaly na bednu.

NOC V HASIČÁRNĚ S VÝJEZDEM 22. 4. 2022

Naši mladí hasiči se soustavně připravují na sezónu závodů, která je nyní v plném proudu. Abychom však jen netrénovali, připravili jsme dětem bojový nocleh v hasičárně (22. dubna). Do této akce se zapojili i členové JSDH včetně velitele. Děti přišly na schůzku se spacáky a vůbec netušily, co je čeká. Protože počasí vyloženě nepřálo, věnovali jsme jedno garážové stání výstavbě provizorního kina, kde jsme pak dětem pouštěli záznamy ze soutěží a pohádky. Během promítání měly možnost nacvičit si, co se děje při zásahu, připomenout si napojení hadic z cisterny a porozumět optickým signálům. V tom nejlepším (jak už to bývá) nás vyrušila siréna - požár u zdravotního střediska. A spustil se požární poplach. Jelikož z výjezdové jednotky byli přítomni pouze tři dospělí, musely ke svému prvnímu zásahu v životě jet i děti, jsou to přece také hasiči. Všechny děti si rychle nasadily přilby a nepromokavé bundy, naskládali jsme se společně do cisterny a dodávky a v rekordním čase mířili k požáru. Za střediskem opravdu hořelo a to dokonce dva ohně! Ty na místě mezitím rozdělali a hlídali ostatní členové jednotky, abychom dětem nasimulovali nevšední zážitek se skutečným požárem a výjezdem. Zásahu se ujal "dospělý" hasič a jako správný velitel mladým hasičům ihned rozdělil úkoly. Byli jsme mile překvapeni, jak děti samy zvládly koordinaci jednotlivých úkonů a jak se jim dařilo spolupracovat. Po uhašení ohňů jsme se vrátili zpět do hasičárny, kde jsme v dešti stihli ještě opéct špekáčky. Do spacáků jsme ulehli až kolem 22:00 hod., všem se po adrenalinovém zážitku krásně usínalo. Po snídani (bábovky a koláče od rodičů) byl naplánován odchod domů v 10:00 hod., ale většina dětí chtěla zůstat i další noc. Nic lepšího jsme si my jako vedoucí ani nemohli přát. Příprava této dvoudenní akce byla náročná, ale dětem přinesla nové zkušenosti spolu s prohloubením přátelských vazeb mezi dětmi i vedoucími.

© 2022 Mladí hasiči Luka nad JihlavouVšechna práva vyhrazena.